O autorze
Maciej Witkowski - Warszawiak, który nigdy nie nauczy się stawiać przecinków w odpowiednim miejscu. Wielki fan twórczości Neila Gaimana. Zanurzony w dekadentyzmie. Wieszczący koniec współczesnego świata. Boi się, że kiedyś cały świat dowie się, że ogląda „Tap Madl”. Wśród znajomych głośnie skanduje nazwiska najbardziej wyszukanych reżyserów, by po powrocie do domu zanurzyć się w serialu „Californication”. Wolny czas poświęca na kino. Wierzy, że kiedyś osiągnie finansowy sukces w Polsce i to całkiem legalnie.

Warszawa cwaniakuje - przegląd nadwiślańskich atrakcji

Nadwiślańskie rewiry cieszą się w każdy weekend olbrzymią popularnością. Warto jednak pamiętać, że chlanie wódy na schodkach to nie jedyny sposób spędzania wolnego czasu. W tym miejscu mała uwaga od autora, który sam jest wielkim koneserem szybkiego browarka w terenie połączonego z kontemplacją niezwykle urokliwych nadwiślańskich krajobrazów.

PAMIĘTAJCIE ! Jeżeli wybieracie się nad Wisłę zawsze sprzątajcie po sobie. Rozbite butelki, opakowania po papierosach, chipsach czy kebabie należy wyrzucić do śmietnika, bądź zostawić obok, jeżeli nie ma miejsca w pojemnikach. Osobiście uważam, że rzucanie butelek do wody jest oznaką chamstwa i buractwa. Rozbijanie ich o schodki nie czyni z Was bohaterów domu. Stwarzacie jedynie potencjalne niebezpieczeństwo dla osób spędzających tam czas (czyt. może się komuś takowe szkło wbić w dupę). Oddawanie moczu na oczach wszystkich zgromadzonych też nie jest urokliwym performancem . Wszelkie tego typu zachowania upodabniają Was do świń, które odeszły od koryta (nie obrażając świń). Koniec dygresji odautorskich.
W najbliższy weekend otwiera się jedna z najbardziej znanych nadwiślańskich miejscówek. Mowa oczywiście o Plażowej, która co roku przyciąga olbrzymie tłumy spragnionych dobrego melanżu. Lokal budzi się ze snu zimowego i prezentuje kilka ciekawych atrakcji, dla których warto wpaść w odwiedziny. W piątek 3.06 uczestniczyć będzie można w plażowej szkole jogi, sprawdzić swoich sił w jeździe na tandemie, a wieczorem posłuchać MIA TWIN & KASP. Dzień drugi to nie tylko radosne plażowanie , a powrót cyklu koncertów Żywiec Miejskie Granie. Tego dnia wystąpi dla Was Fismoll - artysta o polsko-szwedzkiej krwi, wyjątkowy wokalista i znakomity gitarzysta. Czego chcieć więcej ? Chyba jedynie sprzyjającej pogody.Pomost 511 to obowiązkowy punkt podczas tego weekendu. Piątek to dzień rozpoczęcia nowego cyklu BAD GIRL GOOD VIBES, czyli najlepsze kobiece składy oraz zaproszeni przez nich goście. Start, piątek godz. 21:00. Kolejnego dnia, od wczesnych godzin porannych, razem Projektem Forma łapać będziecie świeże powietrze, motywację oraz oczywiście formę. Ćwiczenia rozpoczynają się o godz. 10:30, więc jeżeli macie zamiar imprezować dzień wcześniej – zastanówcie się dwa razy, a później jeszcze raz dla pewności. Treningi odbywać się będą przez cały okres wakacji. Dla rodziców mam ważną informację - w trakcie ćwiczeń będą organizowane zajęcia dla dzieci z animatorką, więc spokojnie będziecie mogli zająć się swoją tężyzną fizyczną. Sobotni wieczór upłynie pod znakiem #whereismymind powered by Kędzior// Exboyfriends x Mazolewski. Chłopaki wracają po rocznej przerwie i są spragnieni dobrego melanżu. Będzie ogień ! Niedziela w Pomoście to przede wszystkim „Dzień Ochrony Środowiska”. W programie m.in. rejs ornitologiczny, który pokaże Wam dziką przyrodę. Trasa wyprawy rozpocznie się przy Bulwarze Flotylii Wiślanej. Kolejnymi punktami będą Zawady (Wawer) oraz Skrzypki (Wilanów).
Obok Pomostu znajduje się Cud nad Wisłą - odwiedzającym tą miejscówkę w piątek proponuje imprezę pod tytułem CudaWianki. O jakość imprezy zadbają Panowie z Twardej. Kolejny dzień to wydarzenie, podczas którego wystąpi Le'tan - Wae, Gajkowsky /deepwater/ + Homer, Eklektik /kokafellaz/ Dla osób, które nie przybalują za mocno w sobotnią noc, w niedzielę o godz. 11:00 czeka nie lada niespodzianka – Fitness nad Wisłą (full body workout), który poprowadzi Aneta Nikodemska. Możecie więc spodziewać się siódmych potów i dobrej zabawy. Tego dnia spodziewać się można pięknej pogody, więc teraz nic nie powinno Was powstrzymać przed odwiedzinami nadwiślańskich rewirów.Punktem kulminacyjnym weekendu w Hocki Klocki nad Wisłą będzie pełna pasji i namiętności Noc Miłości. W trakcie imprezy zobaczyć będzie można pokaz tańca w wykonaniu polskiej królowej burleski - Betty Q. To pierwsza polska performerka burleski. Porca Papessa 2013 (Caput Mundi International Burlesque Award), reprezentantka Polski na międzynarodowych festiwalach na całym świecie, półfinalistka Mam Talent. Współpracuje m.in. z kabaretem Pożar w Burdelu. Aktorka, autorka choreografii do filmu i teatru. Nauczycielka burleski i założycielka pierwszego w Polsce kolektywu burleskowego Betty Q & Crew. Kuratorka sceny Take It OFF! na OFF Festival w Katowicach. Organizatorka Polish Burlesque Festival. O oprawę muzyczną imprezy zadbają kolektywy djskie: Chicks with Dicks oraz Sound Rebelion. Na terenie klubu wydzielone zostanie również miejsce na pokaz filmowy oraz tymczasowy salon zmysłowej erotyki Secret Place. Impreza zdecydowanie dla dorosłego odbiorcy, ale chyba musicie przyznać, że pięknie to wszystko brzmi ?W ostatnim tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie Snu Nocy Letniej. Okazało się, że twórcy tchnęli powiew świeżości w nadwiślańskich lokal, za co chwała im i błogosławieństwo. Właśnie tam, na fali wznoszącego się fejmu, już w najbliższy piątek będzie miała miejsce impreza pt. „Łowcy: NIKO DAMN B-Day Bash”. Zagrają Kędzior (Exboyfriends), Nowosad, Sovinsky, Kosma oraz Robby Rupello (DAMN WAVE). Start godz. 22:00, a do północy wstęp free.

Zachęcam do podsyłania propozycji wydarzeń na adres warszawskicwaniakblog@gmail.com
Trwa ładowanie komentarzy...