#klawe rozmówki #1 - POMOST 511

Pomost 511 to jedno z najciekawszych miejsc na nadwiślańskiej, kulturalnej mapie Warszawy. Co przykuło moją uwagę od początku istnienia lokalu to różnorodność. Twórcy wpadli na doskonały pomysł, by połączyć muzykę, teatr, sport w jeden niezwykły organizm. Klimat przestrzeni został doceniony przez mieszkańców Warszawy. W każdy weekend nad przebiegiem Wisły można spotkać wiele osób, które lubią spędzać czas wolny na świeżym powietrzu. To doskonała alternatywa dla przepoconych klubów i odgrzewanych atrakcji. Każdy tydzień w Pomost 511 przepełniony jest kulturalnymi wydarzeniami. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Warszawski Cwaniak postanowił porozmawiać z twórcami Pomostu 511: Ivanem Ivanov i Przemkiem Potyńskim.

Gdy sięgacie pamięcią do początków Pomostu – czy spodziewaliście się, że kilka lat później będzie to jedno z najbardziej rozchwytywanych imprezowych miejsc nad Wisłą ? Jak zrodził się pomysł stworzenia takiego miejsca ?

Pomysł na stworzenie Pomostu 511 wypłynął z Wisły. Autentycznie. Początkiem był film „Wszystko Płynie”, dokument fabularyzowany, który był początkiem fascynacji Wisłą, wraz z ekipą stworzyliśmy kreatywny kontener „Wszystko Płynie”, gdzie m.in. zapraszaliśmy ludzi na rejsy po rzece. W tym czasie do ekipy dołączył Przemek Potyński i razem postanowiliśmy zrealizować wspólną wizję – połączenie przystani, która umożliwi korzystanie z rzeki z miejscem, gdzie wieczorami będą się działy doskonałe imprezy, a w ciągu dnia wydarzenia kulturalne. Tworząc Pomost 511 nie zakładaliśmy jakiegoś progu popularności, chodziło o ściągnięcie ludzi nad rzekę, pokazanie jej uroków i możliwości, jakie daje. Cieszymy się, że się udało.W czym tkwi sukces nadwiślańskich miejscówek ? Lokalizacja, odpowiedni dobór atrakcji czy alternatywa dla przepoconych klubów?

Sukces tkwi w Wiśle, w pięknym widoku, otwartej przestrzeni, swobodnym letnim klimacie i w mnogości interesujących wydarzeń, dostępnych dla każdego. Kogo nie cieszą tańce pod gołym niebem, oglądanie nad ranem świtu, czy lemoniada w upalny dzień na kameralnej plaży. Trochę jakby wyjechać za miasto. To właśnie daje Wisła – wakacyjny klimat, bez wyjeżdżania za miasto. Nas zachwyciła Wisła i widzimy, że ona przyciąga ludzi, dlatego dalej inwestujemy w rozwój komunikacji wiślanej – Flotę 511, która przewozi z jednej nadwiślańskiej miejscówki, do drugiej. To dopiero jest klimat.Czy według Was obecny stan nadwiślańskich miejsc można byłoby poprawić dla jeszcze większej atrakcyjności ?


Zawsze jest coś do poprawy, w przypadku nadwiślańskich miejsc w tym momencie najważniejsze jest dbanie o czystość. Były już kampanie uświadamiające, ale edukacja jest potrzebna dopóki ludzie nie przyzwyczają się i nie nauczą jak ważne jest zachowanie porządku, wyrzucanie butelek do koszy na śmieci, nie wrzucanie śmieci do rzeki. Chcemy mieć atrakcyjną przestrzeń i czystą rzekę, ale to nie wydarzy się bez uczestnictwa wszystkich korzystających z bulwarów. Miasto robi co może – ustawia kosze na śmieci, organizuje kampanie, wymiany butelek, klubokawiarnie sprzątają więcej niż obszary swoich miejscówek, ale nie ma czarodziejskiej różdżki, wiele zależy od ludzi.Imprezowy rozkład jazdy rośnie w zastraszającym tempie – czy możecie zdradzić jakie atrakcje w najbliższym czasie szykuje Pomost? Wydarzenia skierowane do młodszego odbiorcy, otwarte treningi, pokazy filmowe, teatr?


Pomost 511 będzie pełen ciekawych wydarzeń, ciekawych ludzi i niezmiennie swobodnego klimatu. Możemy zdradzić, że tego lata będzie działo się więcej niż ostatnio… W weekendy wraca popularny sobotni cykl #whereismymind powered by Kędzior, w piątki djkę przejmą damskie składy i ich goście, fundując porywające brzmienia w ramach nowego cyklu BadGirls GoodVibes, pojawią się też imprezy Kokafellaz, a w czwartki Urban Live Beats – pełna energii i luzu impreza, zawierająca elementy grania na żywo – DJ’owi towarzyszą instrumentaliści, beatboxerzy i wokaliści, zabrzmi saksofon, syntezator, trąbka, bębny, gitara! W środy zapraszamy wszystkich obcokrajowców na anglojęzyczne noce pełne muzyki, występów artystycznych, dyskusji i nietypowych lekcji polskiego. W poniedziałki wieczorem będzie można nauczyć się tańca, do Pomostu 511 zawita m.in.: jazz, tango, west cost swing. Zapraszamy także na wieczory dedykowane kulturze: w niedzielę Kino o zachodzie słońca, a we wtorki nowy sezon Teatru nad Wisłą – pokażemy spektakle znanych teatrów i ciekawych grup teatralnych. Nie zabraknie także wydarzeń sportowych: treningów biegowo-siłowych FitFaza w czwartki po pracy, treningów fitness w sobotnie poranki, treningów BJJ czy turniejów siatkówki plażowej. Na wodzie także masa wydarzeń: Flota 511 z rejsami po Wiśle i komunikacją wiślaną, kajaki, SUP Akademy m.in. przez całe dni w weekendy. A to nie wszystko! Każde wydarzenie jest otwarte i bezpłatne. Wisła wzywa!Bezpieczeństwo – podczas waszych imprez olbrzymie liczby osób spędzają czas nad wodą, czasem śmiałków nocnych kąpieli nie brakuje. Czy w trakcie trwania imprezy dodatkowe służby ochrony sprawdzają stan bawiących się nad wodą ?

Zdarzają się różne sytuacje. Na wszystkich imprezach jest ochrona, są menadżerowie, ale najważniejszy jest i tak rozsądek. I do niego apelujemy. Wisła jest niebezpieczną rzeką, zdradliwą, są silne prądy i nierówne dno, jest także zakaz kąpieli, za który grozi mandat. Warto mówić więcej o rzece, bo ludzie nie zdają sobie sprawy z tego jaka jest. Ryzyko kąpieli w rzece jest spore, szczerze nie polecamy. Może w przyszłości powstaną kąpieliska, ale na razie pozostaje cieszyć się widokami, rejsami łodziami, plażowaniem i ochładzającą nadrzeczną bryzą.

Kiedy słyszycie słowo Warszawa – z czym się Wam ona kojarzy ? Co czyni naszą stolicę ciekawą alternatywą dla innych europejskich miast?

Po pierwsze kojarzy nam się po prostu z naszym miastem – miejscem, w którym się wychowaliśmy i które na naszych oczach przeszło i przechodzi wiele zmian. Patrzymy jak się rozwija i możemy w tym brać udział, co jest świetne. Warszawa ma sporo plusów, sporo rzeczy, które czynią ją ciekawą. Dla nas na pierwszym miejscu jest Wisła – w środku miasta mamy fantastyczną oazę dzikości, wolności i natury. Kolejnym wielkim plusem jest właśnie jej rozwój – ciągle się zmienia, a to czyni ją świeżą, zaskakującą, interesującą: powstają nowe projekty, inicjatywy, miejsca, wydarzenia, a potencjał dalej jest ogromny. Warszawa jest miastem możliwości, a przed nami jeszcze wiele niespodzianek.

Trwa ładowanie komentarzy...